Dřevostavby PVMONT s.r.o.

Vědecká stanice

Na bílém kontinentu stojí první česká stanice pro vědecký výzkum ze systému K-KONTROL®

Vědecká stanice je konstruována tak, aby vyhovovala nejpřísnějším předpisům na ochranu životního prostředí. Na rozdíl od zahraničních základen, které v Antarktidě už několik desetiletí existují, bude elektřinu pro vytápění i osvětlení české stanice vyrábět hlavně slunce a vítr. Sluneční kolektory připevněné na stěnách hlavní budovy a malé, téměř nehlučné větrné elektrárny rozestavěné v okolí mají vyrobit až 75 procent energie. Teprve když tyto čisté zdroje nebudou moci kvůli malé intenzitě světla nebo větru, začne se využívat antarktida2motorový agregát na výrobu elektřiny. Aby nerušil hlukem, je umístěn ve zvukově izolovaném kontejneru.

Budova o rozměrech 26 x 10,5 metru je postavena ze sendvičových panelů K-KONTROL. Česká základna je umístěna v lokalitě, kde teploty po dobu antarktického léta kolísají od -10 do +10°C. Celkem patnáct vědců polárníků najde v omezeném prostoru hlavní budovy přiměřený komfort. Celkové finanční náklady na stavbu vědecké stanice činí 43 milionů korun. Obytný objekt má podle propočtu odborníků život-nost 30 let.

PV MONT s.r.o.

k-kontrol

Stavební systém K-KONTROL® je univerzální stavební systém, který je možno použít pro různé druhy staveb, pro novostavby, střešní nástavby i rekonstrukce a to buď jako jediný systém pro celou stavbu nebo pro řešení jednotlivých stavebních konstrukcí v kombinaci s jinými systémy.

dřevostavbypergolypřístavbyzahradní domky

kalkulace dřevostavbypoptávkový formulář

+420 777 009 571
pvmont@pvmont.cz