Dřevostavby PVMONT s.r.o.

Nízkoenergetické domy

Stavět nízkoenergetické domy se určitě vyplatí

Finanční prostředky investované do stavby nízkoenergetického domu se vrátí za ušetřené peníze na vytápění. Do budoucna tak u nízkoenergetických domů získáte jistotu finančního zhodnocení stavby na rozdíl od běžných domů, jejichž vytápění a provoz není levný.

Nízkoenergetické domy mají mnohem přísnější kritéria na množství tepla určeného k vytápění než běžné novostavby. Dům musí být navržen tak aby maximální množství tepla na vytápění bylo 15 - 50kWh/m2 obytné plochy.

Proč stavět nízkoenergetické a pasivní domy

  • Nízké náklady na vytápění oproti běžným stavbám
  • Dům není téměř vůbec závislý na zvyšování cen energií
  • Ekologické a zdravé bydlení

Stavba nízkoenergetického domu
Pokud se rozhodnete pro stavbu nového nízkoenergetického domu, je vhodné nechat si postavit dům od firmy, která má dostatek zkušeností s tímto druhem staveb.  

Dřevostavby – jedná se nejčastěji o výstavbu z dřevěných panelů podobně jako další montované stavby nebo pouze z čistého opracovaného dřeva. Tyto domy někdy využívají tepelnou izolaci z přírodních materiálů jako je dřevo nebo upravená celulóza.

Rozdělení budov podle potřeby tepla na vytápění kWh/m2
Starší domy 200 a více
Novostavby 80 – 120
Nízkoenergetický domy 15 – 50
Pasivní domy 5 – 15
Nulové domy (plusové domy) 0 - 5

 

Topné systémy

Z vhodných topných systémů se nejvíce hodí kombinace rekuperátoru vzduchu a tepelného čerpadla. Zatímco rekuperátor sníží na minimum tepelné ztráty výměnou vzduchu a větrání, tepelné čerpadlo se postará o dotápění a ohřev teplé užitkové vody pro domácnost.

Zasklení

Při navrhování nízkoenergetických domů je výběr vhodných oken podstatná záležitost. U běžné stavby totiž až 30% tepelných ztrát připadá na okna. Podstatou kvalitního zasklení je využití moderních izolačních dvojskel a trojskel.

Zateplení

Zateplení zásadním způsobem zabraňuje úniku tepla z objektu. Tepelní izolace musí být navržena a provedena přesně podle projektu nebo technických parametrů daných výrobcem zateplovacího systému. Zatepleny musí být všechny stěny, strop i podlaha objektu. U novostaveb se dokonce zatepluje základová deska. Někdy se budují základy budoucího domu přímo na izolantu (polystyren).

 

PV MONT s.r.o.

k-kontrol

Stavební systém K-KONTROL® je univerzální stavební systém, který je možno použít pro různé druhy staveb, pro novostavby, střešní nástavby i rekonstrukce a to buď jako jediný systém pro celou stavbu nebo pro řešení jednotlivých stavebních konstrukcí v kombinaci s jinými systémy.

dřevostavbypergolypřístavbyzahradní domky

kalkulace dřevostavbypoptávkový formulář

+420 777 009 571
pvmont@pvmont.cz